polska aktorka Alicja Bachleda Curuś


Polska aktorka i piosenkarka - Alicja Bachleda Curuś


Alicja Bachleda Curuś Przepiękna polska aktorka Alicja Bachleda Curuś, obecnie mieszkająca i grająca przede wszystkim w USA, zazwyczaj kojarzona jest jako słynna Zosia z filmu "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy. O Alicji Bachledzie Curuś zrobiło się także dość głośno po roli w filmie "Ondine", gdzie zagrała z Colinem Farrellem. Z Colinem Farrellem, hollywodzkim aktorem, Alicja Bachleda Curuś była przez pewien czas związana i mają syna, Henry'ego Tadeusza.

Alicja Bachleda Curuś przyszła na świat 12 maja 1983 roku w mieście Tampico w Meksyku. Dlaczego stało się to w tak odległym od Polski miejscu? Otóż tata Alicji Bachledy Curuś pracujacy jako geolog musiał często podróżować i stąd też w czasie takiego wyjazdu urodziła się w Meksyku Alicja.

Wykształcenie Alicji Bachledy Curuś obejmuje naukę w słynnym V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie gdzie chodziła do klasy o profilu ogólnym z rozszerzoną nauką języka hiszpańskiego i angielskiego.

Nastepnie ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także kursy aktorskie w Instytucie Lee Strasberga w Nowym Jorku.

Alicja Bachleda Curuś już jako bardzo mała, bo niespełna sześcioletnia dziewczynka miała za sobą swój pierwszy publiczny występ, gdzie już wtedy można było dostrzec u Alicji artystyczne zdolności.

Lata 90-te to dla Alicji Bachledy Curuś szczególny okres, ponieważ była wtedy jedną z najczęściej nagradzanych, dziecięcych solistek na krajowych festiwalach. Alicja Bachleda Curuś wielokrotnie także reprezentowała Polskę na zagranicznych przeglądach.

W 1999 roku Alicja Bachleda Curuś miała premierę swojego singla "Marzyć chcę", zapowiadającego nagraną niespełna dwa lata później płytę "Klimat". W tym samym czasie Alicja Bachleda Curuś zaliczyła także filmowy debiut poza granicami kraju, pojawiając się w jednej z ról w niemieckim dramacie/romansie "Z miłością nie wygrasz" w reżyserii Michaela Gutmanna (2001).

Alicja Bachleda Curuś wystepowała także w telenoweli "Na dobre i na złe", gdzie grałą postać dziewczyny Tomka Burskiego.

Istotnym momentem rozwoju kariery Alicji Bachledy Curuś stało się spotkanie z reżyserem Markiem Kreuzpaintnerem, który najpierw obsadził Alicję Bachledę Curuś w jednej z głównych ról w komediodramacie/romansie "Letnia burza" (2004), a następnie zaprosił Alicję Bachledę Curuś na plan amerykańsko-niemieckiej produkcji "Handel" z udziałem Kevina Kline’a (2007).

Dużym przełomem w życiu zawodowym i osobistym aktorki Alicji Bachledy Curuś była szansa zagrania tytułowej roli w filmie "Ondine", w reżyserii słynnego, irlandzkiego reżysera, Neila Jordana (2009). To właśnie na planie filmu "Ondine" Alicja Bachleda Curuś spotkała się z Colinem Farrellem. Związek z Colinem Farrellem uczynił Alicję Bachledę Curuś jedną z ulubionych bohaterek polskich tabloidów i z pewnością podniósł rankingi popularności aktorki.

Ala Bachleda Curuś Alicja Bachleda Curuś