ikona mody i stylu Audrey Hepburn


Obrazy i plakaty z podobizną Audrey Hepburn ozdabiają wiele ścian


Audrey Hepburn Niesamowity urok osobisty, talent i niezapomniany styl Audrey Hepburn, a także bardzo duża empatia i chęć niesienia pomocy innym, sprawiły, że Audrey Hepburn stała się legendą XX wieku, a także uwielbianą zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, ikoną popkultury.

Styl Audrey Hepburn to skromna, niewymuszona elegancja, bazująca na małej czarnej, spodniach Capri i balerinach. Prostym stylizacjom towarzyszyły odważne fryzury Audrey Hepburn. Słynny koczek z prostą grzywką jest od lat kopiowany przez różne gwiazdy. Do historii przeszła również fryzura Audrey Hepburn "na pazia" utrzymana w stylu lat 60-tych.

Audrey Hepburn urodziła się w 1929 roku w Belgii, jako Audrey Kathleen Ruston, była córką brytyjskiego bankiera Johna Victora Hepburn-Rustoniego i holenderskiej arystokratki, baronówny Elli van Heemstra.

Audrey Hepburn pracowała jako modelka i aktorka, głównie ról drugo- i trzecioplanowych. Jednak Audrey Hepburn nie musiała długo czekać na angaż w filmie "Monte Carlo Baby", który dał jej pierwszoplanową rolę, z kolei udział w brodwayowskim "Gigi" zapewnił utalentowanej Audrey Hepburn nagrodę debiutantki roku.

Pasmo sukcesów filmowych i teatralnych Audrey Hepburn zwieńczył Oscar, otrzymany za wybitną rolę w "Rzymskich Wakacjach". Jednak to kreacja Audrey Hepburn w "Śniadaniu u Tiffaniego" przyniosła jej światową sławę i uznanie, a także status ikony mody. Postać, którą grała Audrey Hepburn stała się jednym z symboli kina XX wieku.

Audrey Hepburn była muzą projektanta Huberta de Givenchy, który skompletował jej garderobę do wielu filmów oraz specjalnie dla niej stworzył perfumy "L’Interdit" przez długi okres czasu zarezerwowane tylko i wyłącznie dla Audrey Hepburn.

Audrey Hepburn była dwukrotnie zamężna, choć małżeństwa nie były jej jedynymi związkami. Aktorka Audrey Hepburn miała poważne problemy z donoszeniem ciąż, co skutkowało wieloma poronieniami a także niemożnością posiadania większej ilości potomstwa, o którym zawsze bardzo marzyła.

Mimo kłopotów zdrowotnych Audrey Hepburn urodziła dwóch synów – Seana, ze związku z Melem Ferrerem i Luca, którego ojcem był Adrea Dotii, drugi mąż aktorki Audrey Hepburn.

Audrey Hepburn Ikona stylu Audrey Hepburn

Od 1967 Audrey Hepburn porzuciła karierę aktorską. Zdecydowała się występować sporadycznie, a całkowicie poświęcić się pracy jako specjalny ambasador UNICEF. Audrey Hepburn doskonale pamiętała głód i nędzę, jakie wycierpiała podczas wojny i wyczulona na ludzką krzywdę oddała się pracy humanitarnej, jaką była pomoc głodującym dzieciom w najbiedniejszych krajach świata.

Za swoją pracę Audrey Hepburn otrzymała w dniu 11 grudnia 1992, z rąk prezydenta George’a Busha, Prezydencki Medal Wolności, a także, tym razem pośmiertnie, nagrodę Jean Hersholt za pracę humanitarną.

Audrey Hepburn była niesamowicie utalentowaną kobietą, mającą jedyny w swoim rodzaju, często naśladowany styl. Do tej pory Audrey Hepburn stanowi kwintesencję nowoczesnej kobiety – jednocześnie wyemancypowanej i bardzo kobiecej. Czy to jako Holly Golighty w "Śniadaniu u Tiffany’ego", czy Eliza Doolittle w "My Fair Lady", Audrey Hepburn zawsze wzbudzała podziw swoim niekłamanym wdziękiem i ogromną klasą.

Audrey Hepburn - wspaniała kobieta, aktorka, muza artystów – na zawsze pozostanie ikoną mody, zmarła w wieku 63 lat na nowotwór okrężnicy. Spoczęła w Szwajcarii jednak jej twarz, oczy, naturalny wdzięk i klasa nadal fascynują i inspirują.

Jedyna w swoim rodzaju Audrey Hepburn Audrey Hepburn