Znany z serialu "Brzydula" i "Prosto w serce" Filip Bobek


Przystojny polski aktor - Filip Bobek


Filip Bobek Filip Bobek, należy do grona najbardziej zdolnych i rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. Filip urodził się 9 października 1980 roku w Gdańsku. W 2005 roku ukończył studia aktorskie w warszawskiej Akademii Teatralnej.

Filip Bobek zadebiutował na deskach teatru w roli Beniamina w sztuce "Wyszedł z domu" Tadeusza Różewicza w reżyserii Marka Fiedora.

Początkowo role odgrywane przez Filipa Bobka były to przeważnie epizody i role drugoplanowe. Filip Bobek zagrał miedzy innymi w serialach takich jak: "Na Wspólnej", "Magda M.", "Kryminalni", "Oficerowie", "Barwy szczęścia" a także "Pensjonat pod Różą".

W końcu rola Filipa Bobka jako Marek Dobrzański w serialu "BrzydUla" przyniosła mu popularność i sympatię widzów. To właśnie postać uroczego kobieciarza pozwoliła pokazać Filipowi Bobkowi szeroką gamę posiadanych przez aktora umiejętności, za co zresztą został doceniony, wygrywając bezkonkurencyjnie w Plebiscycie Telekamery 2010 Telekamerę w kategorii Aktor.

Po roli Filipa Bobka w BrzydUli posypały się propozycje zawodowe. W 2010 roku Filip Bobek zagrał w filmie "Sala samobójców" Jana Komasy, a na małym ekranie pojawił się w roli przystojnego dr Huberta Górskiego w serialu "Hotel 52".

Natomiast w 2011 roku Filipa Bobka będzie można zobaczyć w filmie "80 milionów" Waldemara Krzystka w roli legendarnej postaci wrocławskiej Solidarności, Władysława Frasyniuka, a także w nowym serialu TVN "Prosto w serce" w roli Artura Sagowskiego.

Zanim jeszcze na dobre rozpoczęła się kariera Filipa Bobka, w 2006 roku wziął on udział w reklamie Prince Polo.

Filip Bobek nie pokazuje się często publicznie, swoją prywatność trzyma tylko dla siebie, a od dziennikarzy stroni jak może. Zawsze szarmancki, uprzejmy, kulturalny. Filip Bobek może i niewiele mówi o sobie, ale może liczyć na wsparcie swoich fanów, bo oni kochają go nie tylko za jego talent aktorski, ale też za to, że wciąż pozostaje sobą.

Filip Bobek Polski aktor Filip Bobek