Znany i przystojny aktor Hugh Jackman


Aktor australijski i amerykański - Hugh Jackman


Hugh Jackman Hugh Jackman przyszedła na świat 12 października 1968 roku w Sydney w Australii. Zanim Hugh Jackman zaczął studia na kierunku aktorskim Western Australian Academy of Performing Arts, był już magistrem dziennikarstwa Uniwersytetu Technologicznego w Sydney.

Najważniejszym występem Hugh Jackmana była główna rola przystojnego więźnia w serialu telewizji australijskiej "Corelli" (1995).

Na planie Hugh Jackman spotkał swoją przyszłą żonę, aktorkę Deborrę-Lee Furness. Serialowy romans Hugh Jackmana szybko przerodził się w realny związek, zakończony małżeństwem.

Hugh Jackman jako aktor uzdolniony muzycznie, w kolejnych latach wziął udział w trzech musicalach. W Australii były to "Piękna i Bestia" i "Bulwar zachodzącego słońca", a na londyńskim West Endzie – musical "Oklahoma!" (1998).

W 1999 roku Hugh Jackman wystąpił w komedii romantycznej "Bohater z okładki" oraz w dramacie "Królowie Erskineville", co zapewniło Hugh Jackmanowi nominację Australijskiego Instytutu Filmowego dla najlepszego aktora.

W 2000 roku Hugh Jackman zadebiutował w USA i to od razu w znaczącej roli w ekranizacji słynnego komiksu "X-Men" w reżyserii Bryana Singera, w którym Hugh Jackman wcielił się w postać Logana/Wolverine’a. Rola przyniosła Hugh Jackmanowi rozpoznawalność i popularność zarówno wśród publiczności, jak i twórców.

W 2001 roku Hugh Jackman wystąpił w dwóch komediach romantycznych: "Serce nie sługa" i "Kate i Leopold" z hollywoodzką aktorką Meg Ryan (nominacja do Złotego Globu) oraz w filmie akcji "Kod dostępu" z Halle Berry i Johnem Travoltą. W 2003 roku Hugh Jackman powrócił do roli Wolverine’a w sequelu "X-Men 2", zaś w 2004 przyszła kolejna, główna rola w następnej superprodukcji, tym razem z gatunku horroru fantasy, zatytułowanej "Van Helsing". Hugh Jackman wystąpił tam w roli tytułowej, partnerując Kate Beckinsale.

Rok 2006 dla Hugh Jackmana obfitował w wiele znaczących ról. Hackman zagrał główną rolę w "Źródle" Darrena Aronofsky’ego, obok Rachel Weisz, po raz trzeci wystąpił w sequelu "X-Men: Ostatni bastion", zagrał obok Scarlett Johansson w głównej roli u Woody’ego Allena w komedii "Scoop- Gorący temat" oraz zmierzył się z Christianem Bale’em, jako iluzjonista w kostiumowym thrillerze "Prestiż" Christophera Nolana, gdzie Hugh Jackman ponownie spotkał się też z Johansson.

W 2009 roku mogliśmy oglądać aktora Hugh Jackmana w roli Wolverine’a w wyłamującym się z serii filmie "X-Men Geneza: Wolverine" w reżyserii Gavina Hooda.

W latach 2004 i 2005 Hugh Jackman zasłynął jako prowadzący gali wręczania teatralnych nagród Tony, za co został odznaczony nagrodą Emmy (2005) oraz nominacją w kolejnym roku.

Hugh Jackman Hugh Jackman Hugh Jackman Hugh Jackman