kosmetyki do prostowania włosów


Prostowanie włosów - kosmetyki

kosmetyki wspomagające prostowanie włosów


Włosy przed zabiegiem prostowania powinny być umyte, ponieważ są wtedy bardziej podatne na prostowanie. Prostowanie włosów należy zacząć od karku, a następnie przesuwać się z pasmami w stronę przodu twarzy.

Włosy można prostować używając prostownicy ceramicznej, prostownicy teflonowej lub parowej. Prostownice teflonowe zapewniają bezpieczne prostowanie włosów.

Wybierając prostownicę do włosów trzeba zwrócić uwagę na posiadaną ilość stopni ustawienia temperatury. Im więcej, tym prostownica do włosów będzie lepsza. Kobiety, które mają mocno skręcone loki powinny zdecydować się na prostownicę, której temperatura ma zakres do 230 stopni. Im wyższa, tym łatwiej jest uzyskać efekt prostych włosów.

Jeżeli nie posiadasz w domu prostownicy do włosów, możesz włosy wyprostować za pomocą suszarki i szczotki. Trzeba spryskać włosy sprayem przeznaczonym do prostowania włosów. Następnie wystarczy wydzielić nieduże pasma włosów i nawinąć je na szczotkę. Przesuwajac stopniowo suszarkę i szczotkę ku dołowi prostujemy włosy. Po takim prostowaniu należy użyć kosmetyku utrwalającego efekt wyprostowanych włosów.

Ciekawym urządzeniem do suszenia a także prostowania włosów są suszarki z dołączoną nakładką prostująca.

Jednak bez względu na to jakim sposobem prostujemy włosy, nie możemy zapominać o stosowaniu kosmetyków do prostowania włosów, które zadbają o to aby nasze włosy zachowały blask i zdrowy wygląd.

Kosmetyki do prostowania włosów powinny być dobrane do posiadanego rodzaju włosów. Do prostowania włosów najlepsze są kosmetyki z płynnym jedwabiem, ponieważ nadają one miękkość i sprawiają, że włosy są podatniejsze na zabiegi z użyciem wysokich temperatur.

Żele do prostowania włosów to dość mocne kosmetyki, które świetnie pomagają prostować włosy, zazwyczaj dają sobie radę nawet z najbardziej niesfornymi kosmykami. Pamiętajmy aby żel do prostowania włosów nakładać na lekko zwilżone włosy i pozwolić mu naturalnie wyschnąć przed prostowaniem.

Przy włosach kruchych i łamliwych koniecznie trzeba stosować kosmetyki do prostowania włosów chroniące przed wysoką temperaturą pochodzacą z prostownicy lub suszarki.

Włosy wyprostowane po zabiegu można spryskać nabłyszczaczem w sprayu aby nabrały ładnego połysku.

Oto niektóre kosmetyki do prostowania włosów, które warto mieć na Swojej półce z kosmetykami do pielęgnacji włosów


Naturalny jedwab FAROUK Biosilk

FAROUK Biosilk Naturalny jedwab do włosów


Naturalny jedwab FAROUK Biosilk to doskonała odżywka regenerująca. Zawiera czysty jedwab, witaminy i wyciągi z roślin. Farouk Biosilk Silk Therapy - jedwab do włosów rekonstruuje i silnie nawilża włosy i skórę głowy. Zapewnia włosom zniszczonym, suchym i matowym bardzo zdrowy wygląd, sprężystość i zmysłową miękkość.

Po użyciu Farouk Biosilk Silk Therapy włosy są podatne na układanie a regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska. Pozostawia włosy jedwabiste z niewiarygodnym połyskiem.

Odżywka doskonale chroni strukturę włosów przed wysoką temperaturą, promieniami UV i zniszczeniami, jakie powoduje codzienne stosowanie suszarek oraz prostownicy.

FAROUK Biosilk Naturalny jedwab do włosów cena: około 7 zł

 
Balsam Taft Straight Glossy Extra Strong

Balsam prostujący włosy - Taft Straight & Glossy, Schwarzkopf


Balsam Taft Straight & Glossy Extra Strong sprawia, ze włosy stają się idealnie proste z olśniewającym połyskiem bez użycia prostownicy.

Po nałożeniu balsamu Taft Straight & Glossy, Schwarzkopf wystarczy suszyć włosy wyłącznie suszarką, a efekt idealnie prostych włosów będzie gwarantowany.

Włosy po użyciu balsamu prostującego Taft Straight & Glossy, Schwarzkopf pozostają miękkie w dotyku i nie przesuszają się, piękny zapach kosmetyku sprawi, że prostowanie włosów będzie czystą przyjemnością.

Balsam prostujący włosy Taft Straight&Glossy, Schwarzkopf cena: około 10 zł

 
Balsam prostujący NIVEA Straight Easy

NIVEA Straight & Easy Balsam prostujący włosy


Balsam prostujący NIVEA Straight & Easy do włosów wchodzący w skład linii Straight & Easy pozwala osiągnąć efekt prostych włosów natychmiast i na długo - bez konieczności stosowania prostownicy.

Unikalna formuła z zawartością oleju babassu wygładza włosy, zapewniając im długotrwałą ochronę przed wilgocią oraz strumieniem gorącego powietrza suszarki. Zapobiega puszeniu się włosów, nie obciążając ich, zapewnia łatwe prostowanie i kuszący blask włosów na długo, chroni przed wilgocią i gorącym powietrzem,nie wymaga spłukiwania.

NIVEA Straight & Easy Balsam prostujący włosy cena: około 12 zł