makijaż oczu poradnik


Makijaż oczu

Makijaż oczu krok po kroku


Ładnie pomalowane oczy stanowią najbardziej przyciągający uwagę element twarzy. Oczy stanowią duże pole do popisu jeżeli chodzi o wykonanie makijażu, technik wykonania makijażu oczu jest nieskończenie wiele i zestawień kolorystycznych także, wszystko zależy od fantazji i umiejętności osoby robiącej makijaż oczu.

W przypadku podkładu do twarzy czy różu powinniśmy się sugerować posiadaną karnacją, natomiast makijaż oczu daje nam większą swobodę w doborze kolorów. Makijaż oczu ma co prawda kilka sprawdzonych zasad - jak na przykład zalecane jest używanie cieni do powiek kontrastujących z kolorem oka, niż cieni dokładnie takich jak kolor tęczówki - ale ogólnie przy makijażu oczu panuje duża swoboda.

Ułatwione zadanie przy wykonywaniu makijażu oczu mają kobiety posiadające oczy w kształcie migdałów, dość duże, szeroko rozstawione i niezbyt głęboko osadzone. Wszystkie inne kobiety powinny malując oczy dążyć do osiągnięcia wyglądu oka jak najbardziej zbliżonego do tego ideału.

Wykonując makijaż oczu i malując kreskę na górnej powiece trzeba mieć na uwadze jak oko się prezentuje przy otwartej powiece, jak i zamkniętej.

Duży wpływ na kontur oka ma kreska namalowana na górnej powiece. Kobiety z małymi oraz głęboko osadzonymi oczami korzystniej będą wyglądały z kreską namalowaną od połowy lub też od jednej trzeciej długości linii rzęs. Malowanie kreski należy rozpocząć od jak najcieńszej linii jaką tylko możemy namalować, następnie lekko ją pogrubiając i delikatnie wywijając na końcu.

Kobietom dopiero stawiającym pierwsze kroki przy makijażu oczu, prościej będzie wykonać idealną kreskę na powiece rysując ją najpierw punktowo, a następnie te punkty połączyć w jedną linię. Namalowaną kreskę na powiece warto delikatnie rozetrzeć pędzelkiem z nałożoną odrobiną cienia.

Posiadając oczy wypukłe, kreska na powiece powinna być namalowana na całej długości powieki.

Makijaż oczu Makijaż oczu Makijaż oczu

Kreskę na powiece możemy malować za pomocą kredki do oczu lub też specjalnego eyelinera. Do wyboru mamy eyelinery we flamastrach, eyelinery z pędzelkiem lub też możemy kupić specjalny pędzelek do eyelinera, który pozwala na precyzyjne namalowanie kreski na powiece.

Makijaż oczu gdy występuje zbyt mała odległość między oczami, należy wykonać pokrywając ciemnym cieniem jedynie zewnętrzną część powieki. W żadnym wypadku nie należy malować ciemnym cieniem kącików wewnętrznych oczu!

Wykonując makijaż oczu warto sugerować się uniwersalną zasadą, która zaleca stosowanie trzech cieni - cień jasny położony na całą powiekę, stanowiący także bazę, następnie cień najciemniejszy nałożony na zewnetrzną część powieki oraz cień pośredni położony od wewnętrznej strony oka. Cienie te należy połączyć ze sobą za pomocą pędzelka aby nie było sztywnych granic pomiędzy nałożonymi kolorami.

Przy makijażu oczu warto określić kolory, które pasują do posiadanych oczu. Kolory cieni pasujace do oczu niebieskich - fiolety, odcienie szarości, grafit, ciemny niebieski lub granatowy, czarny wymieszany z granatem dla efektu przydymionego oka, na wyjątkowe okazje srebro, turkus i fuksja.

Kolory cieni pasujace do oczu zielonych - brązy, odcienie brzoskwiniowe, fiolety, ciemne zielenie i khaki, na wyjątkowe okazje złoto, soczyście zielony, jasno zielony, jaskrawy fiolet.

Kolory cieni dla oczu brązowych - miedź, brąz, brzoskwiniowy róż, beż, odcienie khaki, na wyjątkowe okazje mandarynkowy, ciemnoniebieski, ostry róż, ostra zieleń.

Kolory cieni do powiek bezpieczne dla wszystkich kolorów oczu - makijaż smokey eye, czyli czarny lub granatowy plus jasne cienie w górnej części oka, a na wyjątkowe okazje srebrzyste cienie.

Prosty w wykonaniu i bardzo uniwersalny jest makijażu oczu polegający na nałożeniu jaśniejszego (ale nie białego) odcienia w neutralnej tonacji, takiego jak jasny beż, róż, na całą powiekę i odrobiny różu w załamaniu powieki i wytuszowanie rzęs. Odcienie różu bardzo ładnie, a jednocześnie subtelnie ożywią twarz i oczy, podkreślą naturalny kolor oczu. W zastępstwie różu można też użyć bronzera, który również daje bardzo naturalny efekt. Niewiele osób ma problemy z wykonaniem takiego makijażu oczu i do tego niewiele osób źle wygląda w takim makijażu oczu.

Wykorzystanie przy makijażu oczu jasnej kreski (wszystkie odcienie szarości, błękitu i kremowej bieli) wewnątrz oka odświeży każde spojrzenie.

Makijaż oczu Makijaż oczu Makijaż oczu