trwały makijaż czyli makijaż permanentny


Makijaż permanentny

Makijaż permanentny - precyzyjny i trwały makijaż


Posiadanie makijażu permanentnego to bardzo duża wygoda i oszczędność czasu, szczególnie dla zapracowanych kobiet, które mają mało czasu na makijaż.

Makijaż permanentny jest idealny także dla kobiet, które na codzień wcale się nie malują, ale pomimo tego chcą wyglądać piękniej i bardziej świeżo.

Kobiety noszące okulary lub szkła kontaktowe i do tego uczulone na kosmetyki kolorowe, mogą mieć problemy z wykonaniem makijażu, dlatego też w takiej sytuacji posiadanie makijażu permanentnego będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Makijaż permanentny podkreśli walory urody każdej kobiety ale także zatuszuje mankamenty, jak źle ukształtowane brwi, małe usta, czy oczy.

Makijaż permanentny jest to perfekcyjny makijaż, który się nie zmywa i nie rozmazuje. Trwałość makijażu permanentnego siega od 3 do 5 lat.

Makijaż permanentny wykonuje się za pomocą specjalnych, delikatnych igieł do akupunktury, którymi do skóry wprowadzane są przetestowane na alergię pigmenty. Dzięki temu można narysować lub skorygować kształt brwi, kreski na powiekach, nadać odpowiedni kolor i proporcje ust.

Makijaż permanentny jest to najbezpieczniejsza i najbardziej znana metoda makijażu trwałego na całym świecie. Subtelność makijażu permanentnego polega na tym, aby wyglądać lepiej, a jednocześnie nie zdradzić, że jesteśmy umalowane.

Makijaż permanentny Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest często wykorzystywany przez osoby prowadzące aktywny tryb życia. Można z nim pływać, biegać, uprawiać różnego rodzaju sporty - nigdy się nie rozmaże, zawsze będzie wyglądał idealnie.

Makijaż permanentny najczęściej jest wykonywany na usta, oczy oraz brwi. Zadaniem makijażu permanentnego jest poprawienie kształtu, wyrównanie asymetrii, powiększenie. Jeżeli chodzi o brwi to makijażem permanentnym można im nadać ładniejszą linię, zagęścić, stwarzając wrażenie większej liczby włosków. Natomiast dzięki makijażowi permanentnemu usta nie tylko nabierają żywszego koloru (powinien być zbliżony do naturalnego), ale można je także powiększyć, podnieść kąciki, wyrównać pigment. Kreski na powiekach dodają oczom wyrazistości, powiększają optycznie, zagęszczają rzęsy.

Zanim zdecydujemy się na makijaż permanentny powinniśmy poszukać osoby, która wykonuje makijaż trwały. Osoba taka powinna mieć licencję linergistki. Zawsze warto zapytać, czy sama ma taki makijaż, czy inne osoby w gabinecie kosmetycznym mu się poddały. Czy wyglądają naturalnie i ładnie, tak jak sama chcesz wyglądać. Pracownicy gabinetu gdzie wykonuje się makijaż permanenty powinni być żywą reklamą.

Linergistka powinna umieć zrobić analizę kolorystyczną. Przed przystąpieniem do zabiegu powinna również narysować "projekt", zaznaczyć kształt, ustalić odcień.

Zaraz po namalowaniu makijażu permanentego usta są nieco spuchnięte, mają intensywny kolor. Kształt wraca do normy następnego dnia. Kolor jaśnieje o ponad połowę w ciągu 3-4 dni. Złuszcza się w postaci małych płatków "gumkujących się". Z kresek schodzi prawie niezauważalnie. Brwi złuszczają się mniej więcej po tygodniu w postaci małych okruszków. Nie ma obawy, że kolor będzie taki, jak tuż po zabiegu.

Usta są najbardziej uwrażliwione, ale zawsze do zabiegu znieczula się je maścią Emla, lignokainą, można też zrobić znieczulenie stomatologiczne.

Makijaż permanentny Makijaż permanentny