jak wykonać makijaż

Jak zrobić makijaż

Poznaj techniki wykonywania makijażu


Zadaniem dobrze wykonanego makijażu jest podkreślenie tych części twarzy, które są naszym walorem. Odpowiednio wykonany makijaż pozwoli nam także na ukrycie ewntualnych niedoskonałości.

Jak wykonać makijaż sprawiający, ze będziemy wyglądały i czuły się pięknie? Jak się umalować aby makijaż nas nie oszpecał?

Podstawą dobrze wykonanego makijażu jest odpowiednio dobrany podkład do koloru i rodzaju skóry na twarzy. Podkład pod makijaż powinien ukryć niewielkie przebarwienia, blizny i inne niedoskonałości oraz spowodować, że cera po nałożeniu makijażu zacznie wyglądać ładnie, promiennie i nieskazitelnie przez cały dzień. Przy maskowaniu większych niedoskonałości cery można użyć korektora, który także rozjaśni nam cienie pod oczami.

Jak nakładać podkład? Otóż przed nałożeniem podkładu trzeba odpowiednio przygotować skórę. Po umyciu twarzy odpowiednim kosmetykiem do pielędnacji twarzy, którym może być na przykład żel lub mleczko trzeba na twarz nałożyć niewielką ilość kremu także odpowiedniego do posiadanego typu cery. Posiadaczki cery przetłuszczajacej się mogą zamiast nakładania kremu przemyć twarz tonikiem.

Na tak przygotowaną twarz możemy nakładać podkład. Podkład możemy nakładać palcami, gąbką lub specjalnym pędzlem do makijażu. Posługując się każdą z tych technik warto nakładać niewielkie plamki podkładu na twarz a następnie je rozcierać do momentu uzyskania gładkiej powierzchni.

Istotną rzeczą przy wykonywaniu makijażu i niejednokrotnie sprawiającą najwięcej trudności jest dobór odpowiedniego koloru podkładu, fluidu. Aby mieć idealny wykonany makijaż podkład musi stapiać się z naszą cerą aby nie nie mieć efektu tak zwanej "maski". Kupując podkład możemy wycisnąć sobie kropelkę i rozprowadzić ją na linii rzuchwy - dlaczego w tym miejscu - otóż skóra na przegubie dłoni ma zupełnie odmienny odcień niż skóra w strefie twarzy i szyi.

Wykonanie makijażu to prawdziwa sztuka. Dlatego znajdź kolory, które najbardziej pasują do twojego typu karnacji i podkreślą twój kolor oczu!

Jak wykonać makijaż pasujący do posiadanej karnacji skóry? Tak więc panie o bardzo jasnej skórze i włosach z niebieskimi, szarmi lub też zielonymi oczami dobrze będą wyglądały w makijażu z najjaśniejszych kolorów pudrów i podkładów. Do tego powinny wybierać delikatne, subtelne kolory takie jak jasny liliowy, przygaszony róż, delikatny brąz wpadający w róż.

Przy nieco ciemniejszej cerze, jasnobrązowych włosach lub ciemnych blond i niebieskich, zielonych a także piwnych oczach do wykonania makijażu zalecane jest używanie różnych odcieni brązów, beży oraz róży.

Posiadaczki oliwkowej karnacji, piwnych lub czarnych oczu oraz włosów w odcieniu brązu, czerni powinny do wykonania makijażu ust używać zdecydowanych kolorów (czerwienie, fuksje) do tego idealnie będą pasowały wszystkie ciemnobeżowe odcienie podkładów.

Aby znaleźć własną paletę barw do makijażu, która najbardziej będzie odpowiednia do posiadanej karnacji, koloru oczu i włosów trzeba trochę poeksperymentować i pobawić się kolorami. Można także skorzystać z profesjonalnej analizy kolorystycznej. Analiza kolorystyczna pomoże wykonać makijaż w najbardziej pasujących kolorach do typu urody. Przydaje się gdy chcemy odmienić swój wygląd, ponieważ dzięki niej odnajdziemy idealne dla nas kolory i dowiemy się, w czym wyglądamy najkorzystniej, jak również nauczymy się łączyć kolory ze sobą.

Ważną rzeczą wpływającą na efekt końcowy makijażu jest depilacja i odpowiedni kształt brwi. Wyregulowane brwi podkreślą oczy a także mogą zmienić rysy twarzy. O brwi można samemu dbać w domu lub też korzystać z salonów kosmetycznych. Jeżeli zdarzy się nam sytuacja, że w trakcie depilacji brwi zostało usunietych zbyt dużo włosków możemy ten efekt ukryć pod makijażem brwi. Makijaż brwi możemy wykonać za pomocą brązowej kredki lub cieni do powiek. Z czarnym kolorem trzeba uważać ponieważ może postarzać i wygladać nienaturalnie. Innym sposobem na makijaż brwi jest zrobienie henny. Daje ona dość trwały efekt i wspaniale podreśla łuk brwiowy. Hennę na brwi i rzęsy najlepiej jest nakładać w salonie kosmetycznym aby uniknąć ewentualnych podrażnień spowodowanych nieumiejętnym nakładaniem henny.

Makijaż jest tą częścią wizerunku, który podobnie jak strój i fryzura, mają wpływ na to jak inni nas postrzegają i jak sami się czujemy w Swojej skórze. Pasujące ubranie, wygodne obuwie, naturalna fryzura i odpowiednio wykonany makijaż, dobrany do okoliczności to zawsze modny trend do którego powinnyśmy dążyć.

Makijaż wieczorowy