katalog fryzur modne fryzury dla każdego

Modne fryzury - katalog

Czym się sugerować przy doborze fryzury?


Każda kobieta chce wyglądać w nowej fryzurze pięknie, pamietajmy jednak, że każda z nas ma inny kształt twarzy, dlatego też dobór odpowiedniej fryzury wymaga indywidulnego podejścia i warto przed wizytą u fryzjera przejrzeć katalog fryzur.

Fryzura dobrana właściwie do kształtu twarzy pomoże uzyskać niesamowity efekt i odmienić nasz wygląd całkowicie.

Najprościej jest dopasować fryzurę do twarzy o kształcie owalnym. Osoby z twarzą owalną wyglądają bardzo korzystnie w każdej długości włosów, mogą bez wachania nosić grzywkę lub fryzury bez niej. Twarz owalna jest to kształt twarzy najbardziej proporcjonalny. Dlatego też owal jest kształtem, do którego dąży się podczas stylizacji wszystkich innych typów twarzy.

Kobiety posiadające twarz okrągłą powinny tak dobierać fryzury aby wydłużały one górną i dolną partię twarzy. Przy twarzy okrągłej niewskazane są krótkie fryzury, minimalna długość włosów powinna sięgać linii żuchwy a także bardzo długie fryzury. Zalecane fryzury dla twarzy okrągłej powinny być mocno cieniowane z większą objętością włosów na górze oraz z pasemkami włosów spadających na policzki. Fryzury z prostą grzywką nie są odpowiednie dla osób posiadających twarz okrągła. Jeżeli jednak sądzisz, że masz zbyt wysokie czoło, możesz zdecydować się na na fryzurę z grzywką zaczesywaną na bok.

Twarz kwadratowa cechuje się szerokim czołem i kośćmi żuchwy. Dlatego też podobnie jak przy twarzy okrągłej za pomocą fryzury powinniśmy przysłonić policzki i podnieść górę włosów. Minimalna długość fryzury dla osób z kwadratową twarzą powinna sięgać do linii żuchwy. Dla tego typu twarzy polecane są fale i cieniowane fryzury z pazurkami zachodzącymi na twarz. Grzywka przy kwadratowej twarzy powinna być ścięta ukośnie lub wycieniowana, natomiast należy unikać gładkich upięć bez wypuszczonych z boków kosmyków.

Osoby o twarzy trójkątnej fryzurą powinny wprowadzić równowagę pomiędzy szeroką górną, a wąską dolna częścią twarzy. Nie wskazane są krótkie fryzury przy twarzy trójkątnej, natomiast jak najbardziej korzystne są fryzury dłuższe, sięgajace poniżej uszu. Mając twarz trójkątną spokojnie możesz zdecydować się na grzywkę oraz fryzury z pofalowanymi włosami. Przy twarzy trójkątnej należy unikać spinania włosów w "koński ogon" i gładkich fryzur z przedziałkiem na środku głowy.

Poniżej znajduje się mini katalog fryzur najbardziej pasujących do każdego z kształtów twarzy.

Twarz owalna fryzury

Twarz okrągła - fryzury