naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn


Oczyszczanie organizmu

odtruwanie, oczyszczanie organizmu z toksyn, detox


Naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn może być stosowane w zależności od zapotrzebowania, może to być na przykład gdy czujemy się ociężale z powodu przejedzenia lub gdy staliśmy się senni, zmęczeni.

Naturalne oczyszczanie organizmu stosowane systematycznie bardzo korzystnie wpływa na organizm, ponieważ pozwala odpocząć organom odpowiedzialnym za trawienie.

Wątroba stanowi najważniejszy organ organizmu człowieka, który ponosi odpowiedzialność za proces oczyszczania organizmu z toksyn. Niestety większość z nas, dostarcza wątrobie zbyt wielką ilość toksyn i system filtrujący watroby nie pracuje tak dobrze, aby podołać samodzielnemu oczyszczeniu całego organizmu. Różne nałogi takie jak alkohol, palenie papierosów, czy też zanieczyszczenia środowiska, konserwanty w żywności, to wszystko intensywnie nadwyręża cały system. Naturalne oczyszczanie organizmu, czyli detoks odciąży wątrobę i usunie zebrane toksyny.

Naturalne oczyszczenie organizmu z toksyn eliminuje sporo dolegliwości takich jak zmęczenie, apatia, bezsenność, alergia, migrena, niestrawność.

Oczyszczanie organizmu, detox można przeprowadzić jedząc na przykład przez jeden dzień wyłącznie owoce i warzywa oraz pijąc jak najwięcej niegazowanej wody.

Detoks, czyli oczyszczanie organizmu można przeprowadzić pijąc sok z kapusty. Aby w ten naturalny sposób oczyścić organizm wystarczy główkę kapusty umyć i pokroić, następnie przepuścić ją przez sokowirówkę. Tak otrzymany sok należy przelać do szczelnego naczynia i trzymać w lodówce. Sok z kapusty jest doskonały na naturalne oczyszczenie wątroby oraz jelita z toksyn. Aby oczyścić organizm z toksyn sokiem z kapusty, należy go pić po 2 szklanki dziennie przez tydzień.

Cytryny, są to cytrusy które mają bardzo wiele zastosowań. Cytryna w sposób naturalny oczyszcza organizm z toksyn i różnych szkodliwych złogów. Cytryny stosuje się w profilaktyce, leczeniu chorób (również bakteryjnych) i defektów skórnych. Cytryna poprawia pracę ludzkiego organizmu i jest doskonałym naturalnym środkiem na wzmocnienie odporności.

Oczyszczanie organizmu Oczyszczanie organizmu

Naturalne oczyszczanie organizmu jest czynnością bardzo ważną i należy je przeprowadzać systematycznie co jakiś czas. Detox, oczyszczanie organizmu nie jest sposobem na odchudzanie! Detox jest dietą oczyszczającą nasz organizm z toksyn. Jeśli nie masz czasu na zdrowe odżywianie, masz problemy z cerą, z włosami, przemianą materii, często się stresujesz, cierpisz na bezsenność - detox, oczyszczanie organizmu będzie dla Ciebie idealne.

Przy oczyszczaniu organizmu główną rolę powinny odgrywać cytrusy, morele, owoce róży, brzoskwinie, brokuły, papryka, pomidory, marchewka, szparagi, seler naciowy, oraz świeże zioła. Najlepiej dwa dni przed rozpoczęciem naturalnego oczyszczania organizmu wyeliminować z diety produkty pobudzające takie jak - kawa, alkohol, czarna herbata, ale również i mięso.

Przy diecie oczyszczającej organizm należy zwiększyć ilość wypijanej niegazowanej wody, która przyśpiesza wypłukiwanie toksyn z organizmu. W usunięciu toksyn z organizmu pomoże intensywny ruch na świeżym powietrzu.

Także dobry, zdrowy sen działa jak lekarstwo, pozwala odpocząć i zregenerować siły, nie zastąpi go żadny kosmetyk, a może być bardzo pomocny przy procesie oczyszczania organizmu.

Metod oczyszczania organizmu jest bardzo dużo, niestety nie każda dieta oczyszczająca może być stosowana w równym stopniu w danych przypadkach. Oczyszczanie organizmu może dotyczyć całego organizmu lub możemy też oczyścić tylko wybrane organy takie jak - wątroba, nerki czy jelita. Jeżeli podczas oczyszczania organizmu nie czujemy się zbyt dobrze i zamiast odczuwać poprawę samopoczucia, nasz stan się pogarsza, powinniśmy oczyszczanie organizmu przerwać.

Wybrany sposób oczyszczania organizmu powinien być skuteczny, ale także niezbyt uciążliwy dla organizmu. Rekompensatą za poniesione wyżeczenia podczas oczyszczania organizmu, detoksu napewno będą pozytywne skutki po przeprowadzonej kuracji.

Pamiętajmy, że korzystanie z sauny należy także do metod oczyszczających organizm. Podczas intensywnego pocenia się, organizm wydala toksyny przez skórę na zewnątrz. Przebywanie w saunie polepsza ukrwienie skóry, dzięki czemu krew intensywniej krąży. Ułatwia to w znacznym stopniu usuwanie toksyn wraz z potem, a przy okazji korzystnie wpływa na stan skóry.