jak schudnąć poradnik


Jak schudnąć

Szybkie, skuteczne i bezpieczne odchudzanie


Jest wiele diet pomagających szybko, skutecznie i bezpiecznie schudnąć np.: dieta 1000 kalorii, dieta Atkinsa, dieta Kwaśniewskiego, dieta kopenhaska. Takich diet odchudzających, pomagających schudnąć jest znacznie więcej. Każda dieta odchudzająca rozsądnie stosowana, w której dostarczamy organizmowi niezbędnych składników jest skuteczna i bezpieczna, tylko podczas stosowania diety należy być wytrzymałym i nie oszukiwać, nawet w drobnych sprawach.

Jak ktoś chce szybko i bezpiecznie się odchudzić to szczególnie polecam dietę rozdzielaną, którą sama osobiście przetestowałam. Podczas tego sposobu odchudzania, najbardziej mi się podoba w tej diecie to, że nie trzeba rezygnować z ulubionych dań.

Dieta rozdzielana dzieli się na trzy grupy, dwie podstawowe to białkowa i węglowodanowa. Produkty z grupy białkowej i węglowodanowej są inaczej trawione przez ludzki organizm, dlatego nie należy łączyć produktów z tych dwóch grup. Natomiast trzecią grupą pokarmową jest grupa neutralna, którą można łączyć zarówno z białkami, jak i węglowodanami.

GRUPA BIAŁKOWA:
Do tej grupy zaliczamy produkty spożywcze takie jak: mleko i żółty ser, jajka, gotowane mięso, gotowany drób, wyroby sojowe, owoce pestkowe, owoce ziarnkowe, owoce cytrusowe, warzywa strączkowe, ryby, winogrona.

GRUPA WĘGLODANOWA:
Dozwolone produkty: ziemniaki, karczochy, zboża pełnoziarniste, suszone owoce, pieczywo, makarony i kasze, miód, banany, jabłka, świeże, budyń, piwo

GRUPA NEUTRALNA:
W tej grupie dozwolone produkty to np.: warzywa (za wyjątkiem wymienionych wyżej) np. brokuły, kalafior, buraki, brukselka, kiszona kapusta, seler, szpinak, pomidor, marchewka, cebula, świeża kukurydza, szparagi, orzechy, zioła i przyprawy, masło, nasiona, białe sery, wędzone wędliny, rodzynki, drożdże, grzyby, słodka śmietana i śmietanka do kawy, tatar

Odchudzając się z tą dietą musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, na przykład że nie łączymy produktów bogatych w białko z produktami bogatymi w skrobię. Spożywanie jednego rodzaju białka w jednym posiłku, nie łączymy białek i kwasów w jednym posiłku, nie łączymy białka i tłuszczu, nie łączymy cukrów i białek, nie łączymy skrobi i cukrów.

Chcąc szybko schudnąć należy przed każdym posiłkiem wypić szklankę soku ze świeżych warzyw lub szklankę wody albo herbaty owocowej. Zalecane jest również picie 1,5-2 litrów płynów dziennie - najlepiej wody niegazowanej.

Jeżeli musisz naprawdę szybko schudnąć, bo na przykład za kilka dni musisz zmieścić się w Swoją ulubioną kreację to warto zastosować szybką dietę jarską przez kilka dni. Dieta ta nie tylko oczyści organizm ale także pozwoli zgubić zbędne kilogramy. W czasie takiej diety trzeba pić jak najwiecej soków warzywnych i owocowych.

Ograniczając zawartość talerza w czasie tej diety odchudzającej do owoców i warzyw (najlepiej gotowanych na parze lub surowych), pamiętajmy o wypijaniu dziennie około 2 litrów płynów - wody mineralnej niegazowanej, herbatek owocowych i ziołowych, wypłukujących z organizmu szkodliwe substancje i hamujących apetyt.

Podczas kilkudniowego, rygorystycznego odchudzania, odstawmy alkohol, kawę, ponieważ mała czarna pobudza wydzielanie hormonu stresu (kortyzonu) sprzyjającego odkładaniu się na brzuchu fałdek tłuszczu.

Wspomaganie szybkiej diety odchudzającej ruchem, pomaga organizmowi spalać zbędne kalorie.

Jak schudnąć Jak schudnąć
Jak schudnąć Jak schudnąć