odmień siebie - zwiększ swoją pewność siebie


Odmień siebie

Pokonaj nieśmiałość i kompleksy -
uwierz w siebie!


Bardzo często nieśmiałość, kompleksy i lęk, które odczuwamy są czynnikiem blokującym wszelkie podejmowane przez nas działania. Te uczucia opanowały życie większości osób i nie pozwalają normalnie funkcjonować. Pewność siebie opiera się na myśleniu, które jest przeciwieństwem kompleksów, nieśmiałości, lęku czy strachu przed nieznanym.

W wiekszości przypadków strach jest bezużyteczny i nieracjonalny, dotyczący najzwyklejszych codziennych sytuacji. Wystarczy, ze przypomnisz Sobie jak wiele razy bałaś się jakiegoś ważnego testu lub spotkania z nową osobą? Pomyśl tylko, co dał Ci ten strach? Teraz napewno z perspektywy czasu odczuwany niepokój był zupełnie nieadekwatny do przeżywanych zdarzeń.

Wiele z nas znacznie lepiej wypadłboby w różnych sytuacjach gdyby podchodziło do tego ze spokojem i pewnością siebie. Pewność siebie przydaje się nie tylko w codziennym życiu ale także gdy chcesz spełnić swoje marzenia ponieważ wielkie osiągnięcia potrzebują odważnego działania. Jeśli pragniesz odważnie działać, musisz być pewna Siebie.

Aby wzmocnić poczucie własnej wartości, pozbyć się nieśmiałości, kompleksów i stać się osobą pewną Siebie - musisz pokochać i zaakceptować Siebie. To jest fundamentem do zbudowania pewności Siebie. Powinnaś zdać Sobie sprawę z posiadanych wad, które są przyczyną kompleksów i pogodzić się z nimi, pamietaj, nikt nie jest idealny, dlatego doceń Swoją wartość, pokochaj Siebie taką jaka jesteś.

Stanowisz absolutnie wyjątkową jednostkę i zasługujesz na to, aby czuć się ze Sobą świetnie. Najlepiej jak wymienisz lub wypiszesz Sobie posiadane cechy, z których jesteś dumna, a które wzmocnią Twoją samoocenę. Nie skupiaj się na słabych według Ciebie punktach, które powodują nieśmiałość i kompleksy.

Gdy zaczniesz poznawać Swoją wartość bedziesz musiała popracować trochę nad Swoim sposobem myślenia. Najczęstszą barierą do zrobienia wielu rzeczy jest - "a co sobie inni pomyślą"? Przypomnij Sobie jak wiele razy robiłaś coś wbrew Sobie, bo liczyłaś się ze zdaniem innych, że mogą coś Sobie pomysleć na Twój temat. Codziennie wiele osób pozwala kontrolować Swoje życie przez strach o opinię drugiego człowieka.

Odmień siebie Odmień siebie

Dlatego, musisz Sobie postanowić – albo chcesz samodzielnie decydować o Swoim życiu, albo będą decydować o nim inni. Niech sobie ludzie myślą co chcą, jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Chyba nie chcesz za parę lat spojrzeć na Swoje życie i zauważyć, że jest ono wypadkową "potencjalnych" myśli i opinii innych ludzi. Powiedz Sobie - chcę Sama decydować o Swoim zyciu!

Nie warto rezygnować z rzeczy których pragniesz, bo według Ciebie ktoś może pomyśleć sobie coś złego o Tobie (a w większości przypadków sobie nic takiego nie pomyśli)?

Jeśli mówisz to co masz na myśli i działasz bez strachu o opinię innych, zyskujesz wielki szacunek Swojego otoczenia. Ludzie wtedy widzą, że jesteś pewna Siebie, że należy Ci się szacunek. Pamiętaj więc, że nie ma znaczenia, co inni myślą o Tobie i Twoich zachowaniach. Ty sama decydujesz o jakości swojego życia!

Kolejną kwestią jest Twoja strefa komfortu i jej poszerzanie. Strefa komfortu to zakres zachowań i sytuacji w Twoim życiu, w których czujesz się komfortowo, bezpiecznie i pewnie. Rzeczy, które są poza Twoją strefą komfortu wywołują w Tobie stres i niepewność. Przykładowo, podchodzenie do nieznajomych osób na imprezie w celu nawiązania znajomości może leżeć poza Twoją strefą komfortu, ale już pytanie ich o godzinę może w niej się znajdować.

Cała sprawa polega na tym aby cały czas poszerzać tą strefę i włączać do niej nowe elementy Twojego życia. Gdy coś się w niej znajduje, nigdy nie będzie wywoływać w Tobie lęku czy stresu. Jak poszerzać swoją strefę komfortu? Tylko i wyłącznie poprzez robienie rzeczy, które znajdują się poza jej granicami. Bo gdy doświadczysz na samym sobie, że Twoje obawy nie miały sensu, już więcej się one nie pojawią. Dlatego codziennie rób rzeczy, które wcześniej wywoływały w Tobie lęk.

Buduj codziennie Swoją pewność siebie i wzmacniaj poczucie własnej wartości.Tylko systematyczna praca może zdziałać bardzo wiele.

Odmień siebie Odmień siebie