pędzle do makijażu - najlepsze pędzle do makijażu


Najlepsze pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu


Pędzle stanowią najważniejszą część akcesoriów niezbędnych przy wykonywaniu makijażu. Warto posiadać w Swojej kosmetyczce zestaw pędzli, dzięki którym wykonywanie makijażu będzie dużo łatwiejsze i bardziej precyzyjne.

Zestawy pędzli do makijażu zazwyczaj składają się z kilkunastu odpowiednio dobranych pędzli, jednak do użytku domowego wystarczą zazwyczaj pędzle najczęściej wykorzystywane do robienia makijażu.

Pędzel do pudru do twarzy - pędzel w postaci płaskiej, owalny. Służy do aplikacji pudru sypkiego lub prasowanego na twarz. Jest najczęściej dużym pędzlem, ponieważ ułatwia to nakładanie pudru na powierzchnie twarzy. Istnieją również pędzle do pudru do twarzy w postaci okrągłej. Wybór pędzla zależny jest od indywidualnych upodobań.

Pędzel do różu - jest mniejszy od pędzla do pudru do twarzy ponieważ zakres jego stosowania jest mniejszy. Ogranicza się głównie do aplikacji różu lub pudru brązującego na kości policzkowe.

Pędzel do cieniowania - wielkością zbliżony jest do pędzla do róży, ale ten ma postać skośnie ściętą. Przeznaczony jest do modelowania twarzy różem lub pudrem brązującym.

Pędzelek do korektora - płaski pędzelek. Służy do punktowego nakładania korektora. Można wybrać szeroki, płaski pędzelek do nakładania korektora na większe powierzchnie twarzy. Innym sposobem jest wklepanie korektora gąbeczką lateksową, którą nakłada się podkład.

Pędzel do cieni do powiek - pędzle do wykonywania makijażu oka występują w różnych kształtach i rozmiarach. Płąski, zaokrąglony pędzelek służy do nakładania cieni na powiekę oka. Jego wielkość dostosowuje się do powierzchni powieki. Trudno byłoby małym pędzelkiem nanieść cienie na dużą powiekę. Bardzo ważne jest zaokrąglenie końcówki pędzla. Pozwala to na równomierne rozprowadzenie cienia w naturalną krzywiźnie oczodołu.

Pędzle do makijażu Pędzle do makijażu

Pędzel do ust - jest sztywny i płaski. To bardzo ważne, ponieważ ułatwia to nakładanie szminki na usta. Zbyt miękki miałby gorszą przyczepność. Do obrysu warg powinno stosować się cienkie pędzle, by móc nadać kształt i dokonać korekty kształtu ust. Do wypełnienia warg pomadką możemy użyć pędzla lekko zaokrąglonego.

Pędzelek do brwi - pędzelek płaski i ściety, umożliwia wykonanie korekty i nadania kształtu brwiom.

Szczoteczka do brwi - służy do rozczesania i nadania brwiom koloru. Wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu sztywne włosie pozwala na uformowanie odpowiedniego kształtu brwiom. Dołączony mini grzebyk służy do rozczesywania rzęs po ich wytuszowaniu.

Taki zestaw pędzli będzie odpowiedni dla kobiet bawiących się makijażem, lubiacych łączyć kolory i stosujących różne techniki przy makijażu. Natomiast dla kobiety malującej się delikatnie, na co dzień wystarczy kilka podstawowych pędzli, które dzięki odpowiedniej pielęgnacji posłużą długie lata.

Wybierając pędzle, warto postawić na zakup pędzli do makijażu z naturalnego włosia – są zdecydowanie bardziej miękkie i przyjemne w użyciu. Ta zasada nie dotyczy jedynie pędzelka do korektora i do brwi – w tym przypadku syntetyczne włosie lepiej się sprawdza.

Pędzle do makijażu Pędzle do makijażu