jak dobrać podkład do twarzy


Jak dobrać podkład do twarzy

jak dobrze dobrać kolor podkładu, jak nakładać podkład na twarz


Podkład do twarzy to najważniejszy kosmetyk potrzebny do wykonania perfekcyjnego makijażu. Odpowiednio dobrany sprawi, że znikną wszystkie niedoskonałości cery, zmarszczki, przebarwienia. Twarz po nałożeniu podkładu, zacznie wyglądać zdrowo i nieskazitelnie.

Na co należy zwrócić uwagę kupując podkład do twarzy? Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu do posiadanej karnacji? Pierwszą i najważniejszą rzeczą przy doborze podkładu jest ocena tego jaką posiadacz skórę, czy jest to skóra sucha, skóra mieszana, tłusta a może naczynkowa. Zawsze kupuj podkłady przeznaczone do Twojego typu skóry. Podkłady przeznaczone dla skóry mieszanej, przetłuszczającej mają dużo lżejszą konsystencję, tak aby nie zatykały porów, natomiast te dla cery suchej są dużo bardziej kremowe.

Mając cerę suchą powinnaś stosować podkłady o właściwościach nawilżających, mając cerę tłustą lub mieszaną podkłady beztłuszczowe (oil free), matujące. Natomiast przy cerze wrażliwej najbardziej odpowiednie będą podkłady bezzapachowe, bez sztucznych składników.

Jeżeli masz rozszerzone pory nie stosuj zbyt ciemnych podkładów, ani rozświetlających, dlatego że podkreślają one niedoskonałości cery. Przebarwienia najlepiej jest pokryć podkładem do twarzy z żółtym barwnikiem.

Przy wyborze podkładu do twarzy trzeba zwracać uwagę na skład i właściwości podkładu. Dobry podkład poza ładnym wyrównaniem kolorytu twarzy, powinien wykazywać także działanie ochronne dla skóry, podkład powinien zawierać filtry UV.

Dobrze dobrany podkład do twarzy, to taki, którego nie widać. Nałożony na twarz prezentuje się pięknie, zdrowo i bardzo naturalnie.

Jak dobrać podkład do twarzy Jak dobrać podkład do twarzy

Pamiętaj, że nie powinno się sprawdzać koloru podkładu na nadgarstku, czy na dłoni ponieważ skóra w tych miejscach posiada zupełnie inny odcień niż na twarzy. Aby jak najlepiej dobrać kolor podkładu należy odrobinę podkładu rozprowadzić na lini żuchwy. Jeżeli kolor podkładu idealnie zlewa się z kolorem skóry oznacza to, że ten kolor podkładu będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

W sytuacji, gdy nie możesz zdecydować się na jeden z dwóch odcieni podkładu zawsze wybierz jaśniejszy. Ciemniejszy odcień po nałożeniu na twarz może być za ciemny, a zbyt ciemny podkład wygląda nienaturalnie oraz postarza.

Pamiętajmy o tym aby posiadać inny podkład na lato, a inny na zimę. Latem nie należy przykrywać pięknie opalonej skóry dużą ilością kryjącego podkładu, wystarczy użyć lekkiego kremu koloryzującego. Zimą natomiast korzystniej jest używać podkładów o gęstrzej konsystencji, które zatuszują niedoskonałości i ochronią skórę przed wiatrem i mrozem.

Jeżeli sztukę doboru podkładu masz za sobą pozostaje Ci tylko umiejetnie aplikować podkład na twarz. Ważną czynnością przed wykonaniem makijażu jest dobre nawilżenie skóry. Nawet skóra tłusta potrzebuje nawilżenia, na tak przygotowanej twarzy podkład będzie zdecydowanie lepiej wyglądał. Przed nałożeniem podkładu warto jest zrobić peeling, aby powierzchnia twarzy była maksymalnie gładka, a następnie położyć na twarz krem nawilżający. Podkład zaaplikowany na suchą skórę może się nierównomiernie rozłożyć i w przesuszonych miejscach, tam gdzie skóra jest bardziej zrogowaciała, mogą powstać nieestetyczne plamy ciemniejszego, niż na pozostałej powierzchni skóry, koloru.

Należy zwrócić szczególną uwagę podczas nakładania podkładu do twarzy w okolicy włosów, w kącikach oczu, przy nozdrzach a także w okolicy ust – te miejsca łatwo pominąć lub niewystarczająco rozetrzeć podkład co sprawi, że makijaż będzie wyglądał nieestetycznie.

Podkład można nakładać gąbką, pędzelkiem lub opuszkami palców. Ważne jest aby najpierw podkład rozprowadzić na czole, następnie kierując się na środek twarzy rozprowadzić podkład schodząc na boki twarzy i brodę.

Nadmiar podkładu można zebrać posługujac się chusteczką higieniczną, a następnie należy lekko przypudrować twarz pudrem w kamieniu lub sypkim.

Nałożenie odrobiny podkładu na powieki i usta sprawi, że cienie do powiek i błyszczyki będą dłużej się trzymały.