bardzo przystojny aktor Ryan Gosling


Słynny aktor - Ryan Gosling


Ryan Gosling Ryan Gosling urodził się 12 listopada 1980 roku w Cornwall, Ontario, w Kanadzie.

Wybrane filmy w których zagrał Ryan Gosling to: "Czy boisz się ciemności?" (1992-1996), "Frankenstein i ja" (1996), "Szkoła na fali" (1997-1998), "Nic Dobrego Dla Kowboja" (1998), "Młodość Heraklesa" (1998), "The Unbelievables" (1999), "Tytani" (2000), "Fanatyk" (2001), "Śmiertelna wyliczanka" (2002), "The Slaughter" (2002), "Odmienne stany moralności" (2003), "The Last Face" (2004), "Pamiętnik" (2004), "Zostań" (2005), "Guerrilla" (2006), "Szkolny chwyt" (2006), "Noise" (2006), "Słaby punkt" (2007)

Ryan Gosling bardzo wcześnie zaczął brać udział w różnego rodzaju castingach, co przyczyniło się do tego, że już jako 13 letni chłopak występował w cieszącym się niezwykłą popularnością programie "Klub Myszki Miki", wyprodukowanym przez Disney Channel.

Ryan Gosling oraz wiele innych utalentowanych dzieciaków mogli doskonalić tam umiejętności w takich dziedzinach jak taniec, śpiew i aktorstwo. Razem z Ryanem Goslingiem w tamtym czasie do grypy Myszki Miki należeli także - Justin Timberlake, Britney Spears oraz Christina Aguilera.

Po zakończeniu emisji programu, młodego Ryana Goslinga mogliśmy zobaczyć w kilku serialach takich jak: "Droga do Avonlea" czy "Breaker High". Jednak dopiero rola młodego Herkulesa, w popularnym serialu emitowanym w latach 1998-1999, uczyniła Ryana Goslinga rozpoznawalnym i bardzo popularnym.

Na dużym ekranie Ryan Gosling debiutował w 2000 roku, rolą w filmie „Tytani". Prawdziwy przełom kariery Ryana Goslinga przyszedł jednak wraz z rolą w głośnym i kontrowersyjnym filmie „Fanatyk".

Ryan Gosling zagrał w nim fanatycznego antysemitę, który ukrywa swoją żydowską naturę. Film ten zdobył nagrodę na festiwalu Sundance, oraz nominację w kategorii najlepszego aktora do nagrody Independent Feature Project SPIRIT.

Ryan Gosling Ryan Gosling

Państwowe Stowarzyszenie Krytyków Rosyjskich przyznało mu nagrodę Złotego Barana, a Londyńskie Koło Krytyków Filmowych uznało Ryana Goslinga za najlepszego aktora minionego roku. Dzięki tej roli krytycy dostrzegli Ryana Goslinga, zaś jego gra spotkała się z samymi pochwałami. Kolejna produkcje z udziałem Ryana Goslinga - "Śmiertelna wyliczanka", w której pojawił się u boku Sandry Bullock, mimo, że nie odniosła kasowego sukcesu, to jednak rola Ryana Goslinga, jako sadystycznego młodocianego mordercy została doceniona przez krytyków.

Ryan Gosling stworzył genialne kreacje w takich filmach jak "Odmienne stany moralności" czy "Zostań", w którym zagrali także Naomi Watts oraz Ewan McGregor. Rola nauczyciela w filmie "Szkolny chwyt" przyniosła Ryanowi Goslingowi nominację do Oscara.

Ryan Gosling Ryan Gosling Ryan Gosling