odmień siebie

Odmień swój wygląd

Co możemy zrobić, by czuć się atrakcyjnie i pięknie ?


Podstawą odmiany jest zrozumienie Siebie, własnego stylu, swoich mocnych i słabych stron. Sposób w jaki oceniamy Siebie a w związku z tym jak się czujemy sami ze Sobą wpływa na sposób, w jaki pokazujemy Siebie innym.

Nasz pogląd na samych siebie, lub obraz tego jacy jesteśmy jest bardzo ważny. Determinuje on w dużym stopniu, co osiągniemy w życiu. Sposób, w jaki widzimy siebie, określa nasz stopień spełnienia i satysfakcji w związkach oraz w pracy. Wpływa również na samopoczucie fizyczne, emocjonalne i psychiczne.

Ważne jest, że możemy odmienić i ulepszyć obraz siebie. Istnieje szereg sposobów poprawienia wyglądu odpowiednim makijażem, fryzurą, ubiorem a także ćwiczeń budujących wewnętrzną pewność siebie i wiarę w sukces wymarzonych działań.

Co praktycznego możemy zrobić aby odmienić Swój wygląd i dzięki temu zbudować pewność Siebie? W jaki sposób możemy odmienić postrzeganie siebie?

Tak więc podstawą odmiany jest zrozumienie Siebie, własnego stylu, swoich mocnych i słabych stron. Sposób w jaki oceniamy Siebie a w związku z tym jak się czujemy sami ze Sobą wpływa na sposób, w jaki pokazujemy Siebie innym.

Nasz pogląd na samych siebie, a także obraz tego jacy jesteśmy jest bardzo ważny. Determinuje on w dużym stopniu, co osiągniemy w życiu. Sposób, w jaki widzimy siebie, określa nasz stopień spełnienia i satysfakcji w związkach oraz w pracy. Wpływa również na samopoczucie fizyczne, emocjonalne i psychiczne.

Ważne jest, że możemy odmienić i ulepszyć obraz siebie. Istnieje szereg sposobów poprawienia wyglądu odpowiednim makijażem, fryzurą, ubiorem a także ćwiczeń budujących wewnętrzną pewność siebie i wiarę w sukces wymarzonych działań. Silny i zdrowy wizerunek pomaga w przekroczeniu barier i doświadczeniu spełniania.

Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić aby odmienić Swój wygląd i dzięki temu zbudować pewność Siebie. Są także różne sposoby, dzięki którym nasze postrzeganie siebie ulegnie pozytywnej odmianie.

Żyjemy obecnie w czasach, w których przestał obowiązywać stereotyp wzorcowej klasycznej urody. Nie trzeba mieć doskonale symetrycznej budowy twarzy, bo tak naprawdę naszą urodę wyznacza idealnie zadbana skóra, włosy, paznokcie i ciało.

Odmień siebie Odmień siebie

Uzupełnieniem tego wszystkiego są ubrania, które nie pełnią jedynie naszej funkcji ochronnej. Sposób w jaki się ubieramy, bardzo dużo o nas mówi i wpływa na to jak jesteśmy odbierani przez inne osoby.

To, w co się ubieramy, jaką mamy fryzurę i makijaż odzwierciedla nasz nastrój. Ubiór nie powinien nikogo określać, ale może dużo o nas powiedzieć przedstawiając nasz stan emocjonalny, podejście do życia, jak też statut zawodowy.

Ubiór pozwala każdemu z nas wyrazić Siebie. Przy pierwszym wrażeniu inni oceniają nas poprzez nasze zachowanie, mowę ciała, ubrania które mamy na sobie a także kolory które wybieramy.

Przyjęło się, że podczas pierwszego spotkania z nieznanymi osobami, najistotniejsze jest pierwsze 5 sekund. W tym czasie, co prawda jeszcze nie zdołamy powiedzieć nic, dzięki czemu mielibyśmy szansę zaprezentować swoją osobowość, ale już oko nowo poznanych zarejestruje wszystko, co jest dla nich najistotniejsze. Nie chodzi tutaj o to, czy posiadamy wygląd modelki, ale co sobą prezentujemy. Odpowiednio dobrany strój, perfekcyjny makijaż i dobrze dobrana fryzura to najważniejsze elementy tego, na co zwraca się uwagę.

Powiedzenie - "Jak cię widzą ,tak cię piszą" - ma w sobie dużo prawdy, dlatego każdy, kto chce być odbierany w konkretny sposób, musi postarać się odpowiednio odmienić wizerunek. Dzięki temu, nie tylko będziemy lepiej postrzegani, ale także ułatwi nam to nawiązywanie nowych kontaktów.

Po pierwsze, należy być świadomym tego, że inni zauważając nas, wytwarzają w swoich umysłach pierwsze wrażenie. Świadomość tego faktu pozwala nam kierować tym wrażeniem, celowo doprowadzać do tego, by było ona takie jak my chcemy, a nie takie jak zrządził przypadek.

Na nasz wizerunek i samopoczucie wpływają nie tylko ubrania, wytyczone cele i zredukowana samokrytyka, ale również motywacja i siła woli. By osiągnąć cel, trzeba konsekwentnie pracować nad własnym charakterem i wyglądem. Bez motywacji człowiek nie podejmie żadnych wyzwań, ryzyka, które jest niezbędne by sprawdzić się, coś zbudować i osiągnąć sukces.

Wygląd zewnętrzny wbrew pozorom jest bardzo ważny, ale czy można nauczyć się wywierać pozytywne wrażenie i odmienić Swój wygląd tak, by pracował na Ciebie, a nie przeciwko Tobie?

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to by nie zapomnieć kim naprawdę jesteśmy, dokąd zmierzamy i co jeszcze możemy dla siebie zrobić, na to nigdy nie jest za późno…

powrót