zdrada jak rozpoznać zdradę


Zdrada

dlaczego zdradzamy, oznaki zdrady


Oznak zdrady może być naprawdę wiele, trzeba tylko być na nie wyczulonym i umieć je w porę dostrzec.

Sygnałem alarmowym mogącym świadczyć o tym, że Twój partner Cię zdradza, zazwyczaj jest to, że mężczyzna zaczyna bardziej dbać o wygląd, uprawiać sport, używać dobrych perfum, a wcześniej nie przywiązywał zbyt dużej uwagi do takich rzeczy.

Uwaga na potajemne rozmowy i wysyłane sms-y.! Jeżeli Twój mężczyzna chowa się w łazience i po cichu rozmawia przez telefon, po wyjściu natomiast unika odpowiedzi na pytanie z kim rozmawiał - to także może być oznaka zdrady.

Ostatnio Twój mężczyzna bardzo dużo pracuje, jeździ w delegacje, a dotąd był prawdziwym domatorem - powinnaś się temu przyjrzeć mocniej - to może być oznaka zdrady.

Do oznak zdrady trzeba także zaliczyć nocne przesiadywanie Twojego mężczyzny przed komputerem i dużą irytację gdy próbujesz zajrzeć do jego poczty.

Gdy Twój mężczyzna zaczął dostrzegać Twoje niedoskonałości, które wcześniej mu nie przeszkadzały i stale Cię krytykuje i zachowuje się tak jakby tylko szukał pretekstu do kłótni - może ma kogoś, może to być oznaka zdrady. Taka kłótnia sprawia, że nie będzie musiał już Ci się tłumaczyć, dlaczego wieczorami znika z domu.

Inną nagłą zmianą w zachowaniu mogącą świadczyć o zdradzie jest nagła wielkoduszność partera. Zaczynasz nagle dostawać bez żadnego powodu kwiaty, wytworne śniadanka podane do łóżka itp. Nagle otrzymujesz w prezencie voucher na jakiś wyjazd, na który musisz pojechać bez niego bo jest bardzo zapracowany. Mogłoby się wydawać, że to wszystko z miłości, ale czy napewno? Może to być oznaka zdrady! Być może małżonek w ten sposób próbuje pozbyć się wyrzutów sumienia.

Czas spędzany w łóżku uległ znaczącej zmianie, żadko on ma ochotę kochać się z Tobą, natomiast woli przesiadywać przed komputerem, czekając aż zaśniesz i dopiero wtedy kładzie się do łóżka. Może się zdarzyć także sytuacja odwrotna - kochacie się znacznie częściej, Twój partner nagle wprowadza urozmaicenia i nowe pozycje - niby wszystko wygląda super ale czy ta nagła zmiana nie jest przypadkiem oznaką zdrady? Ktoś musiał obudzić w nim te fantazje, czyżby inna kobieta?

To są tylko najczęściej spotykanie oznaki zdrady, ale czy do końca wiemy co to jest zdrada i dlaczego mężczyźni zdradzają. Otóż zdrada większości osób kojarzy się z kochankami i seksem i jedno wiadomo napewno zdrada bardzo boli. Stając się ofiarami zdrady ugodzona zostaje duma, zaufanie, miłość a także przyjaźń osoby, która dopusciła się zdrady. Ciężko jest później drugi raz komuś zaufać. Strach przed ponowną zdradą zawsze zostaje.

Zdradę można wybaczyć, można zapomnieć, można czuć się podle, można po zdradzie związek zerwać lub też dalej w nim pozostać. Możliwości zachowań po zdradzie jest wiele, ale żadne z tych zachowań nie jest uniwersalne.

Jeżeli się bardzo kocha, zdrada może zostać wybaczona ale jest to kwestia bardzo indywidualna. Jeżeli to była jednorazowa zdrada a skrucha partnera jest szczera, łatwiej jest wybaczyć zdradę takiemu mężczyźnie. Czasami to nie sama zdrada najmocniej boli, ale urażona duma, a także strach przed tym co inni sobie o Tobie pomyślą oraz świadomość o rozstaniu.

Przez zdradę cierpią wszystkie zaangażowane osoby: osoba zdradzona, zdradzający, osoby z bliskiego otoczenia (dzieci, a nawet kochanka). Mężczyzna, który zdradził cierpi na wyrzuty sumienia, kochanka tęskni i czuje się oszukana, dzieci nie rozumieją, co się dzieje w domu, skąd taka milcząca atmosfera.

Kobieta zdradzona czuje się często osamotniona, oszukana, zrozpaczona i bezsilna. I ma do tego prawo. Zdradził ją ukochany mężczyzna, u boku którego marzyła by spędzić całe życie. Kobieta po zdradzie potrzebuje wyciszenia i spokoju, aby zebrać energię i wiarę w siebie, aby móc przyjrzeć się z dystansu na to, co się jej przytrafiło, na mężczyznę, na związek i przemyśleć, czy chce o mężczyznę, który zdradził walczyć. Decyzji tej nie warto podejmować pod wpływem tak silnych emocji, powinna być świadoma i przemyślana na spokojnie.

Korzystniej jest przeczekać, zdecydować się na rozmowę z kimś o zdradzie, przede wszystkim także przestać obwiniać się za zdradę. Warto też obserwować, jak mężczyzna zachowuje się po zdradzie, czy rozumie, że źle postąpił, czy ma poczucie winy i pragnie wszystko naprawić. To, jak się czujesz po zdradzie, uzależnione jest od Ciebie. Nie zawsze musi być tak, że jeżeli zostałaś zdradzona, musisz czuć smutek i popadać w depresję z tego powodu. Napewno zdrada nie jest to łatwa sytuacja – jeżeli kochasz, jeżeli chcesz dalej być z tym mężczyzną, jeżeli chcesz dać wam jeszcze jedną szansę – im prędzej o tym zapomnisz, tym łatwiej ci będzie dalej żyć. Należy myśleć o tym co jest obecnie i waszej przyszłości, a to co było starać się wymazać z pamięci.

Dalsze życie po zdradzie napewno jest dużym wyzwaniem dla obu stron, ale zawsze bardziej dla strony zdradzonej. Ciężko jest wybaczyć zdradę i zapomnieć o wszystkim. Ciężko jest ponownie zaufać komuś, kto już raz zawiódł nasze zaufanie. Warto zdać sobie sprawę, że tak naprawdę nikt nie da nam stuprocentowej pewności, że unikniemy zdrady, zarówno w starym jak i w nowym związku.

Zdrada niekiedy otwiera parterom oczy na dotychczasowe problemy, może uświadomić jak dużo mogliby stracić. Wiele związków takze zostało odbudowanych po zdradzie. Zdrada uświadomiła im, jak bardzo oddalili się od siebie. Przeanalizowali, co doprowadziło do kryzysu w ich relacjach, dzięki czemu potrafili oddzielić temat zdrady od realnych problemów, jakie od lat narastały w ich związku i skupić się na powtórnym odbudowaniu relacji.

Zdrada może też świadczyć o zaniku uczuć i rozluźnieniu więzi. Nad taką sytuacją warto także się zastanowić. Zdrada niesie cierpienie, bo ktoś, kogo kochasz, zadaje ci ból. Ale czy musi oznaczać koniec związku i wiary w miłość? Wszystko zależy od Ciebie.